bПомилки ораторів новачків./b
Рано чи пізно всім нам доводиться виступати публічно. І якщо ти не хочеш потрапити в категорію поганих ораторів, зверни увагу на головні помилки новачків.
b1. Виправдання.
/b
Ніколи не говори аудиторії про свою недосвідченість і не вибачайся. Фрази на кшталт: "Вибачте, але з мене поганий оратор" краще забути. Адже так люди лише усомняться в тому, чи правильно зробили, прийшовши на ваш виступ.
b2. Метушливість./b
Постійні ходіння взад-вперед, зайві рухи лише видадуть твою невпевненість в собі. Звичайно, в тому, щоб стояти біля кафедри, як статуя, теж немає нічого хорошого. Але все ж варто контролювати свої рухи.
b3. Монотонність./b
Оратор, який повільно говорить, здатний довести слухачів до нестями. Варіюйте гучність і силу голосу, розставляй з його допомогою важливі акценти. Це значно пожвавить твою мову.
b4. Відсутність пауз./b
Ти помиляєшся, якщо думаєш, що пауз в мові потрібно постійно уникати. Іноді вони просто необхідні, щоб публіка могла осмислити сказане тобою, а ти - зібратися з думками. Умій тримати паузу, але не замінюй відсутність слів вигуками або словами-паразитами.
b5. Монолог./b
Контактуй з аудиторією, не бійся задавати питання, відповідати на них і сперечатися. Так буде цікавіше для всіх, крім того твоя промова краще запам'ятається. Не перетворюй її в нудний монолог. Це також видає невпевнену в собі людину.
b6. Невдале завершення./b
Не завершуй свою промову словами: "Ось і все, що я хотіла сказати". Підведи короткий і ємний підсумок свого виступу, а найкраще просто логічно його закінчити.
![Помилки ораторів новачків](https://sun9-51.userapi.com/impf/dFPqgzam_6Obbm0yKsQ5h6zOXQ0d1LWB-uTpSw/mIV_9MAataQ.jpg?size=604x269&quality=96&sign=0b7b3443cfcf4c98f16a65490d577f4a&c_uniq_tag=pTxcLiyD9HGgKWgG9i00T8-VH3e0VqE_y1-lHkHRLTk&type=album)